خانه / دانش نامه / چه هاردی برای دوربین مداربسته مناسب است؟

چه هاردی برای دوربین مداربسته مناسب است؟

دوربین های مداربسته برای اینکه بتوانند تصاویری که از محیط میگیرند را در محلی ذخیره سازی بکنند،از هارددیسک ها استفاده می کنند. هارد دیسک در دی وی آر یا ان وی آر دوربین های مداربسته نصب میشود.اگر اطلاعاتی در مورد دی وی آر یا ان وی آر ندارید؛می توانید به مقاله دی وی آر یا ان وی آر مراجعه کنید.

انتخاب حجم مناسب برای هارد دوربین مداربسته

سیستم دوربین مداربسته تا زمانی که هارد دیسک داخلی آن ظرفیت داشته باشد،تصاویر را ضبط میکند. و در زمانی که حافظه هارد تمام شود تصاویری که از نظر تاریخی  قدیمی ترند از هارد به صورت اتوماتیک پاک شده و تصاویر جدید جایگزین آن می شوند.  بنابراین برای اینکه بتوانیم مدت زمان بیشتری  تصاویر ذخیره شده داشته باشیم،باید از هارد دیسک های با حافظه بالاتر استفاده بکنیم.  

البته انتخاب حجم هارد دیسک های دوربین مداربسته بستگی به مواردی همچون تعداد دوربین های سیستم،تکنولوژی ضبط تصاویر و کیفیت تصویری که ما برای سیستم خود مدنظر قرار می دهیم بستگی دارد. مثلاً ممکن است در یک سیستم بسیار کوچک هارد های یک ترابایتی پاسخگوی نیاز مصرف کننده باشد و در سیستم‌های بزرگ هارد های چند ترابایتی استفاده بکنیم.

انتخاب هارد دیسک مناسب برای دوربین مدار بسته

هارد دیسکی که در سیستم دوربین مداربسته استفاده می شود باید قابلیت و کیفیت خاص خود را داشته باشد.مثلاً بتواند در طول شبانه‌روز به صورت کامل روشن باقی بماند؛همچنین ساختار آن باید سازگار با ذخیره سازی داده های ویدیویی باشد.

از طرف دیگر چه برای نوشته شدن داده ها و چه برای خواندن آن از سرعت قابل قبولی برخوردار باشد.   برند های متعددی در زمینه تولید هارد دیسک فعالیت می کنند و با توجه به کاربردهای مختلف تنوع هارد های مختلفی دارند.

هارد دیسک های وسترن دیجیتال

 از محبوب ترین برند های هارد دیسک ها میتوان به برند وسترن دیجیتال اشاره کرد.این برند با توجه به کاربردهای مختلف مصرف کنندگان هاردهایی که تولید می‌کند را به دسته های مختلفی طبقه بندی می کند که هر کدام از آنها را بر اساس رنگ مخصوص خود معرفی می نماید:

  1)هارد دیسک وسترن دیجیتال سبز

2)هارد دیسک وسترن دیجیتال آبی

3)هارد دیسک وسترن دیجیتال بنفش

4)هارد دیسک وسترن دیجیتال مشکی

5)هارد دیسک وسترن دیجیتال طلایی

6)هارد دیسک وسترن دیجیتال قرمز

  طبقه بندی های فوق بر اساس قابلیت ها و کاربردهای مختلفی ساخته شدند؛اما آن چیزی که دوربین های مداربسته به آن احتیاج دارند،هارد دیسک های وسترن دیجیتال بنفش رنگ هستند. این هاردها قابلیت روشن ماندن شبانه روزی و کارکرد در دمای بالا و ضبط و پخش با کیفیتِ تصاویر ضبط شده را دارند.  شرکت وسترن دیجیتال به صورت تخصصی این هارد را برای سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته طراحی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
X